North Hills Daisen Hills Horses Wins Memorial Topics Photo
Date Cloth Name Sex
Age
Sire Track Race Distance Jockey Trainer
1 1/5 Ayin Raqs C3 Dance in the Dark Kyoto Maiden T1800m Y.Fukunaga Yasutoshi.Ikee
2 1/6 Lua Cheia F4 Fuji Kiseki Kyoto Allowance D1800m K.Tanaka M.Hamada
3 1/13 Light of Piece C3 Tale of the Cat Nakayama Maiden D1200m N.Yokoyama F.Koga
4 1/26 Ayin Raqs C3 Dance in the Dark Kyoto Wakagoma Stakes (OP) T2000m Y.Fukunaga Yasutoshi.Ikee
5 2/2 Guilty Strike G4 Admire Vega Kokura Allowance D1700 Y.Kitamura M.Wada
6 2/9 Strategy F4 French Deputy Kokura Allowance T1200m E.Nakadate K.Nakatake
7 2/10 Platycodon F3 Dance in the Dark Kyoto Newcomer T1600m Y.Take Yasuo.Ikee
8 2/10 Tour de Force G5 Taiki Shuttle Kokura Allowance T1800 M.Ando M.Matsunaga
9 2/16 High Emotion C3 Songandaprayer Kyoto Allowance D1200m Y.Iwata K.Hagiwara
10 3/2 Victoria Eye F4 Brian's Time Hanshin Allowance D1800m Y.Fukunaga K.Nakatake
11 3/8 Investor C5 Sakura Bakushin O Nakayama Allowance D1800m H.Uchida K.Hagiwara
12 3/9 Feuille F3 Dance in the Dark Chukyo Maiden D1700 K.Akagi H.Mori
13 3/16 Eterno G5 Sunday Silence Chukyo Allowance T1800m H.Uemura K.Kato
14 3/23 Across the Star G4 Tiger Ridge Chukyo Allowance D1000m E.Nakadate K.Nakatake
15 4/6 Faridat C3 Kingmambo Hanshin Marguerite Stakes (OP) T1400m Y.Take S.Matsumoto
16 4/12 Victoria Eye F4 Brian's Time Hanshin Allowance T1800m F.Komaki K.Nakatake
17 4/13 Spitfire C3 Bubble Gum Fellow Hanshin Maiden T1800m Y.Iwata K.Kato
18 4/13 Poker Face C4 Brian's Time Hanshin Allowance D1800m K.Ando K.Kato
19 4/20 Investor C5 Sakura Bakushin-o Fukushima Allowance D1700m E.Nakadate K.Hagiwara
20 4/27 Convention C3 Agnes Tachyon Tokyo Maiden T1800m H.Uchida M.Wada
21 4/27 Sandalphon C5 Sakura Bakushin-o Fukushima Allowance T1200m Y.Furukawa M.Matsunaga
22 5/11 Poker Face C4 Brian's Time Kyoto Allowance D1800m K.Tsunoda K.Kato
23 5/17 Gene Hunter C6 Tabasco Cat Kyoto Allowance T1400m T.Kanaori S.Matsumoto
24 5/18 Venti F3 Moon Ballade Kyoto Maiden T1200m T.Sato K.Kato
25 6/1 Convention C3 Agnes@Tachyon Tokyo Allowance T2000m H.Uchida M.Wada
26 6/14 Original Fate C3 Grand@Slam Tokyo Allowance D1400 H.Yoshida K.Nakatake
27 6/14 Satellite Cannon C7 Afleet Chukyo Allowance D1700m Y.Iwata R.Okubo
28 6/22 Equal Partner F3 Charismatic Hanshin Maiden D1800m K.Akagi S.Matsumoto
29 7/5 Le Sucre F2 Sakura Bakushin-o Hakodate Newcomer T1200m K.Hasegawa K.Nakatake
30 7/5 Sandalphon C5 Sakura Bakushin-o Hanshin Allowance T1200m T.Sato M.Matsunaga
31 7/5 Lightning Run C3 Timber Country Hanshin Maiden D1800m Y.Take K.Take
32 7/19 Four Season Go C2 Mega Stardom Kokura Newcomer T1200m Y.Take M.Matsunaga
33 7/20 Concevoir F2 Brian's Time Nigata Newcomer D1200m Y.Fukunaga I..Okada
34 8/2 Cavalier C2 Sakura Bakushin-o Kokura Newcomer T1200m Y.Iwata Yasuo.Ikee
35 8/2 Will be King G4 Grass Wonder Kokura Allowance T2000m K.Akagi H.Miyamoto
36 8/10 Tour de Force G5 Taiki Shuttle Hakodate Allowance T2000m N.Yokoyama M.Matsunaga
37 8/23 From Scratch F3 Grand Slam Kokura Maiden D1000m T.Sato Y.Oki
38 8/30 Cabriole C3 Kurofune Kokura Maiden D1700m F.Komaki Y.Oki
39 9/14 From Scratch F3 Grand Slam Hanshin Allowance D1200m T.Sato Y.Oki
40 9/21 Eanestly C3 Grass@Wonder Sapporo Allowance T2000m K.Miura S.Sasaki
41 9/21 L Junction C2 Symboli Kris S. Hanshin Maiden D1800m S.Hamanaka K.Nakatake
42 9/28 Best Member C2 Manhattan Cafe Hanshin Newcomer T1800m Y.Fukunaga H.Miyamoto
43 9/28 Cherubic F4 Afleet Hanshin Allowance D1400m K.Tanaka M.Matsunaga
44 10/5 Le Sucre F2 Sakura Bakushin-o Sapporo Suzuran Sho (OP) T1200m K.Hasegawa K.Nakatake
45 10/5 Corsage F2 Bubble Gum Fellow Hanshin Newcomer T1200m S.Kawashima Y.Arakawa
46 10/5 Faridat C3 Kingmambo Hanshin Allowance T1400m H.Shii S.Matsumoto
47 10/11 Aperitif G5 El Condor Pasa Kyoto Allowance T1800m Y.Iwata N.Tsubo
48 10/12 a Diaphon F2 Dance in the Dark Kyoto Maiden T1400m K.Ando K.Hashiguchi
49 10/19 End All C2 Break Time Kyoto Maiden T1200m S.Hamanaka H.Miyamoto
50 10/19 Lua cheia F4 Fuji Kiseki Kyoto Allowance D1800m K.Akagi M.Hamada
51 10/26 Eanestly C3 Grass Wonder Kyoto Allowance T2000m T.Sato S.Sasaki
52 11/2 Happy Nation F2 Agnes Digital Kyoto Maiden T1400m K.Take T.Yasuda
53 11/15 Naked C4 French Deputy Fukushima Allowance D1700m E.Nakadate M.Hamada
54 11/16 Festival Eve G3 Forest Camp Tokyo Allowance D1400m H.Uchida M.Wada
55 11/23 a Diaphon F2 Dance in the Dark Kyoto Maiden T1400m K.Ando K.Hashiguchi
56 11/24 la verita F2 Unbridled's Song Kyoto Maiden D1400m Y.Fujioka S.Matsumoto
57 12/6 la verita F2 Unbridled's Song Hanshin Allowance D1400m H.Shii S.Matsumoto
58 12/14 Seven Wonders C5 Agnes Tachyon Nakayama Allowance T1800m M.Ebina M.Wada
59 12/20 Gluhend C5 Afleet Nakayama Maiden H2880m M.Nishitani T.Yasuda
60 12/20 Naked C4 French Deputy Hanshin Allowance D1800m M.Demuro M.Hamada
61 12/21 Praxis C2 Kurofune Nakayama Allowance D1800m Y.Iwata F.Koga
 (C) 2005 Northhills Management. All rights reserved.