North Hills Daisen Hills Horses Wins Memorial Topics Photo
HOME >> Wins
2010
Date Cloth Name Sex
Age
Sire Track Race Distance Jockey Trainer
1 1/9 Rush Street G5 Marvelous Sunday Nakayama Allowance D1800m E.Nakadate I.Okada
2 1/10 Sariel F3 King Kamehameha Nakayama Allowance D1200m N.Yokoyama M.Matsunaga
3 1/11 Tabarna C3 Sakura Bakushin O Kyoto Maiden T1600m T.Sato S.Sasaki
4 1/17 Zeal Drill C3 Wild Rush Nakayama Maiden D1800m S.Fujita F.Kojima
5 2/11 Rush Street G5 Marvelous Sunday Saga Saga Kinen@Jpn‡V D2000m Y.Take I.Okada
6 2/13 Transcend C4 Wild Rush Kyoto Aldebaran Stakes@OP D1900m K.Ando T.Yasuda
7 2/14 Convention C5 Agnes Tachyon Cyukyo Allowance T2000m S.Akiyama M.Wada
8 2/20 Blast Head C4 Twining Tokyo Allowance D1600m E.Nakadate K.Hagiwara
9 2/27 Arduina F3 Kurofune Hanshin Maiden D1800m Y.Take M.Matsunaga
10 2/27 Beat Black C3 Miscast Hanshin Maiden D1400m R.Sameshima H.Nakamura
11 2/27 Guilty Strike G6 Admire Vega Nakayama Maiden H2880m K.Yamamoto M.Wada
12 2/27 Will Be King G6 Grass Wonder Hanshin Allowance T2400m M.Demuro H.Miyamoto
13 3/6 Blast Head C4 Twining Nakayama Allowance D1800m K.Miura K.Hagiwara
14 3/13 Felicidade F3 Manhattan Cafe Cyukyo Maiden T1800m Y.Take H.Shimizu
15 3/17 La Verita F4 Unbridled's Song Nagoya Nagoya Daisyoten@Jpn‡V D1900m Y.Iwata S.Matsumoto
16 3/20 Striving C3 Taiki Shuttle Nakayama Maiden D1800m H.Goto K.Hagiwara
17 3/20 Cabriole G5 Kurofune Hanshin Maiden H2970m Y.Imamura Y.Oki
18 4/24 Sandalphon C7 Sakura Bakushin O Kyoto Australia Trophy@OP T1200m M.Sakai M.Matsunaga
19 5/11 Begin Maneuver G5 Fuji Kiseki Kawasaki Allowance D1600m K.Miura M.Matsunaga
20 5/15 Beat Black C3 Miscast Tokyo Allowance T2000m H.Uchida H.Nakamura
21 5/16 Trailblazer C3 Zenno Rob Roy Kyoto Allowance T2000m R.Wada Y.Ikee
22 5/22 Guilty Strike G6 Admire Vega Tokyo Open H3300m K.Yamamoto M.Wada
23 5/29 Earnestly C5 Grass Wonder Kyoto Kinko Sho@G‡U T2000m T.Sato S.Sasaki
24 5/30 Akashic Records C3 Symboli Kris S Kyoto Maiden T1800m T.Sato M.Matsunaga
25 6/5 Nail Down C3 Neo Universe Kyoto Maiden D1200m Y.Kawada Y.Oki
26 6/12 Guilty Strike G6 Admire Vega Tokyo Tokyo Jump Stakes@G‡V H3300m K.Yamamoto M.Wada
27 6/12 La Verita F4 Unbridled's Song Tokyo Brilliant Stakes@OP D2100m H.Uchida S.Matsumoto
28 6/20 Great Rotary C4 Manhattan Cafe Hanshin Allowance D2000m Y.Fukunaga H.Miyamoto
29 7/7 La Verita F4 Unbridled's Song Kawasaki Sparking Lady Cup@Jpn‡V D1600m Y.Iwata S.Matsumoto
30 7/11 Blue Moment F3 Dance in the Dark Hanshin Maiden D1800m Y.Fukunaga T.Yasuda
31 7/11 Veyron C2 King Kamehameha Fukushima Newcomer T1800m Y.Yoshida M.Matsunaga
32 7/18 Sadalmelik C3 Trippi Kokura Maiden D1700m H.Miyuki H.Takeda
33 7/25 Le Sucre F4 Sakura Bakushin O Hakodate Allowance T1200m H.Shii K.Nakatake
34 7/31 L Junction G4 Symbori Kris S Kokura Maiden H2900m M.Hayashi K.Nakatake
35 8/1 Blue Moment F3 Dance in the Dark Kokura Allowance T1800m Y.Fukunaga T.Yasuda
36 8/8 Equal Partner F5 Charismatic Kokura Open H2900m T.Kanaori S.,Matsumoto
37 8/8 Highest Climb C3 Empire Maker Hakodate Maiden D1000m N.Yokoyama K.Hagiwara
38 8/8 All the World C3 Durandal Kokura Maiden D1700m Y.Fukunaga T.Shirai
39 8/22 Earnestly C5 Grass Wonder Sapporo Sapporo Kinen@G‡U T2000m T.Sato S.Sasaki
40 8/28 Super Visor C6 Marienbard Kokura Maiden H2900m M.Hayashi K.Kato
41 8/28 A Diaphon F4 Dance in the Dark Kokura Allowance T1200m R.Takakura K.Hashiguchi
42 9/1 Zeloso C3 Dance in the Dark Monbetsu Allowance D1800m Y.Iwata T.Ozeki
43 9/12 Algorithm C2 Agnes Tachyon Hanshin Maiden D1400m Y.Fukunaga T.Yasuda
44 9/18 Festival Eve G5 Forest Camp Nakayama Maiden H2880m K.Takano M.Wada
45 9/19 Janna C2 Tanino Gimlet Nakayama Maiden T1800m Y.Fujioka M.Ogasa
46 9/19 Bal Du Soir F2 Songandprayer Nakayama Newcomer D1200m M.Matsuoka M.Wada
47 9/25 Go Behind G7 Brian's Time Hanshin Maiden H2970m Y.Imamura M.Matsunaga
48 9/25 Trailblazer C3 Zenno Rob Roy Nakayama Allowance T2500m H.Goto Y.Ikee
49 10/3 Beat Black C3 Miscast Hanshin Allowance T2400m S.Hamanaka H.Nakamura
50 10/16 Wisely C2 Moon Ballad Kyoto Newcomer T1200m Y.Fukunaga S.Matsumoto
51 10/16 Equal Partner F5 Charismatic Tokyo Tokyo High-Jump@G‡U H3300m M.Nakamura S.,Matsumoto
52 10/17 Squelcher C2 Suave Kyoto Newcomer D1800m M.Ebina K.Nakatake
53 10/23 Afford C2 Sakura Bakushin O Fukushima Newcomer T1200m E.Nakadate Y.Kitade
54 10/23 Enjoy Time C2 Taiki Shuttle Kyoto Maiden T1400m S.Hamanaka H.Miyamoto
55 10/24 Sariel F3 King Kamehameha Kyoto Allowance D1200m Y.Fukunaga M.Matsunaga
56 10/24 Wisely C2 Moon Ballad Kyoto Allowance T1400m F.Komaki S.Matsumoto
57 10/27 Rejaillir C4 Dance in the Dark Kasamatsu Allowance D1400m F.Komaki Y.Oki
58 10/31 D'accord C2 Deep Impact Kyoto Newcomer T1600m H.Shii K.Nakatake
59 11/7 Transcend C4 Wild Rush Kyoto Miyako Stakes@G‡V D1800m S.Fujita T.Yasuda
60 11/27 Justitia F2 Fuji Kiseki Kyoto Maiden T1600m T.Sato H.Miyamoto
61 12/5 Highest Climb C3 Empire Maker Kokura Allowance D1000m E.Nakadate K.Hagiwara
62 12/5 Sariel F3 King Kamehameha Nakayama Allowance D1200m S.Ishibashi M.Matsunaga
63 12/5 Transcend C4 Wild Rush Hanshin Japan Cup Dirt@G‡T D1800m S.Fujita T.Yasuda
64 12/12 Laser Bullet C2 Brian's Time Nakayama Newcomer D1800m N.Yokoyama K.Hagiwara
65 12/12 Beat Black C3 Miscast Hanshin Allowance T2400m M.Demuro H.Nakamura
66 12/25 Hand in Hand C2 Manhattan Cafe Hanshin Maiden T1800m F.Komaki Y.Oki
67 12/25 Liverpool Sound C7 Commander in Chief Hanshin Allowance D1800m H.Kawasu K.Tani
68 12/26 Sandalphon C7 Sakura Bakushin O Kokura Encore Stakes@OP T1200m M.Sakai M.Matsunaga
 (C) 2005 Northhills Management. All rights reserved.