ƒm[ƒXƒqƒ‹ƒYƒ}ƒlƒWƒƒ“ƒg
North Hills Daisen Hills Horses Wins Memorial Topics Photo
HOME >> Wins
Fuchu@Himba@STAKES
iG2j
Scarlet Color
Oct.14.2019
Tokyo racecourse



Trainer:R.Takahashi
Jockey:Y.Iwata

Sire Victoire Pisa
Dam Ventos
Breeder: Northhills Co Ltd
HAKODATE@NISAI@STAKES
iG‡Vj
Bien Fait
Jul.21.2019
Hakodate racecourse



Trainer:K.Nakatake
Jockey:M.Matsunaga

Sire Kizuna
Dam Le Sucre
Breeder: Northhills Co Ltd
Radio Nikkei Hai
iG‡Vj
Breaking Dawn
Jun.30.2019
Fukushima racecourse



Trainer:K.Nakatake
Jockey:H.Tanabe

Sire Victoire Pisa
Dam Agnes Sakura
Breeder: Takasho Farm
@2018 2017@2016 2015 2014 2013@2012 2011@2010 2009
Date Cloth Name Sex
Age
Sire Track Race Distance Jockey Trainer
1 1/5 Shuri C3 Heart's Cry Kyoto Three Year Old Newcomer T1800m M,Kawada Y.Ikee
2 1/6 Merry making C3 Eishin Flash Kyoto Maiden T2000m Y.Take H.Shimizu
3 1/13 Agnese F4 Ghost Zapper Kyoto Allowance D1800m Y.Fujioka Y.Takahashi
4 1/14 Flea Flicker H5 Transcend Kyoto Allowance D1800m Y.Kitamura T.Yasuda
5 1/20 Bahn Frei C4 Gold Allure Kyoto Allowance D1400m R.Takakura Y.Yahagi
6 1/26 Carry On C3 Turtle Bowl Kyoto Maiden D1800m R.Takakura H.Kauchi
7 2/2 Angreifen H‚V Stay Gold Kyoto Aldebaran Stakes D1900m M.Demuro T.Yasuda
8 2/2 Entscheiden C4 Deep Impact Tokyo Setsubun Stakes T1600m R.Sakai Y.Yahagi
9 2/12 New Monument C3 Henny Huges Tokyo Allowance D1600m S.Ishibashi K.Kosaki
10 2/17 Bright Moon F5 Ruler Ship kokura Hita Tokubetsu T2000m K.Fujioka R.Okubo
11 2/23 ‚h‚Ž‚”‚…‚‡‚’‚‰‚”‚™ H6 Admire Moon Hanshin Allowance D1800m K.Dazai Y.Takahashi
12 2/24 Walk the Line C3 Harbinger Hanshin Maiden D1400m K.Dazai R.Takahashi
13 3/11 It's Lit C3 Animal Kingdom Nakayama Maiden D1800m K.Tosaki S.Wada
14 3/17 ‚s‚…‚‚—‚‰‚„‚ˆ‚ C3 Black Tide Chukyo Maiden D1800m Y.Kitamura T.Yasuda
15 3/18 Pasillo C3 Black Tide Chukyo Maiden D1900m A.Tsumura H.Tanaka
16 3/30 See Sharp C3 Orfevre Hanshin Maiden D1200m Y.Iwata S.Hashiguchi
17 4/6 Barnstar C3 Zennno Rob Roy Fukushima Maiden D1700m K.Samejima K.Tani
18 4/6 Effleurage F3 Gold Allure Nakayama Maiden D1800m C.Lamaire M.Otake
19 4/7 Plique a jour F3 Earnestly Fukushima Maiden D1700m K.Samejima R.Terashima
20 4/7 It's Lit C3 Animal Kingdom Nakayama Allowance D1800m Y.Shibayama M.Wada
21 4/13 Top Soliste F3 War Front Fukushima Maiden T1200m K.Samejma K.Nakatake
22 4/13 Deep Diver C3 Black Tide Hanshin Allowance T1200m Y.Fukunaga K.Tsunoda
23 4/13 Iberis F3 Lord Kanaloa Hanshin ARLINGTON CUP G3 T1600m S.Hamanaka R.Okubo
24 4/20 Larmes de l`Ange F4 Dansili Fukushima Fushiogami Tokubetsu T1200m H.Yoshida Y.Takano
25 5/4 Scarlet Color F4 Victoire Pisa Kyoto Pearl Stakes T1800m Y.Iwata R.Takahashi
26 5/5 Seguro C3 Heart's Cry Tokyo Maiden D1600m K.Miura K.Hagiwara
27 5/5 Angreifen H‚V Stay Gold Tokyo Brilliant Stakes D2100m C.Lamaire T.Yasuda
28 5/5 Deep Diver C3 Black Tide Kyoto Tachibana Stakes T1400m K.Fujioka R.Okubo
29 5/5 Fischio C5 I'll Have Another Tokyo Tachikawa Tokubetsu D1600m K.Tosaki T.Kurita
30 5/11 Klavier F3 Just a Way Nigata Maiden T1800m H.Yoshida Y.Takano
31 5/11 Portamento C3 Lohengrin Tokyo Maiden D1600m Y.Tanabe E.Nakadate
32 5/12 Blitzschlag C5 Victoire Pisa Kyoto Allowance D1800m K.Fujioka K.Nakatake
33 5/18 Ignaz C3 Deep Impact Kyoto Maiden D1900m Y.Fukunaga K.Nakatake
34 5/19 Turbo C3 Orfevre NIgata Maiden D1800m M.Katsuura T.Ogasa
35 5/19 Kalakupua G6 King Kamehameha Tokyo Tnzawa Stakes D2100m K.Matsuyama K.Matsuda
36 6/1 Wiegenlied F2
Tiznow Hanshin Maiden D1400m S.Hamanaka K.Take
37 6/9 Noiva F3 temple City Hanshin Maiden D1800m M.Demuro S.Yasuda
38 6/16 Break Spear C4 Black Tide Hanshin Maiden 2970m T.Ueno K.Hasegawa
39 6/18 Rewrite C3 Swept Overboard Kanazawa Maiden D1500m M.Aoyanagi N.Morita
40 6/29 Barnstar C3 Zenno Rob Roy Chukyo Allowance D1800m K.Fujii K.Tani
41 6/30 God Star C2 Asakusa Kings Fukushima Maiden T1200m S.Ishibashi M.Ikegami
42 6/30 Larmes de l'Ange F4 Dansili Fukushima Sakuranbo Tokubetsu T1200m H.Tanabe T.Takano
43 6/30 Bien Fait C2 Kizuna Hakodate Allowance T1200m Y.Fujioka K.Nakatake
44 6/30 Breaking Dawn C3 Victoire Pisa Fukushima Radio Nikkei Hai G3 T1800m H.Tanabe K.Nakatake
45 7/7 Merry making C3 Eishin Flash Chukyo Allowance T1400m F.Kanichiro H.Shimizu
46 7/13 Top Soliste F3 War Front Chukyo MACAU JOCKEY CLUB TROPHY T1200m Y.Fukunaga K.Nakatake
47 7/20 Glaieul F2
Epiphaneia Fukushima Newcomer T1200m K.Miura Y.Shikako
48 7/20 Melanite G4 Heart's Cry Chukyo Allowance D1200m R.Wada S.Sasaki
49 7/21 Bien Fait C2 Kizuna Hakodate HAKODATE NISAI STAKES G3 T1200m Y.Fujioka K.Nakatake
50 7/28 Serein F2
Uncle Mo Sapporo Newcomer D1700m Y.Take M.Matsunaga
51 7/28 Les Annes Folls C2 King Kamehameha Sapporo Newcomer T1800m K.Miura Y.Ikee
52 8/4 Haniel F3
Dream Jorney Kokura Maiden 2860m S.Kitazawa K.Tani
53 8/10 Once in a life C6 Heart's Cry Kokura Maiden T1200m S.Hamanaka K.Yoshimura
54 8/18 Champ de Fleurs F2
Kizuna Kokura Newcomer T1800m Y.Take M.Matsunaga
55 8/24 Vorst C2 Kizuna Sapporo Newcomer D1700m C.Lamaire H.Miyamoto
56 8/24 Bright Moon F5 Ruler Ship Kokura Saikai Sho T2000m Y.Fukunaga R.Okubo
57 9/15 Reine Blanche F2
Kurofune Hanshin Newcomer D1800m K.Matsuyama S.Hashiguchi
58 9/15 Contrail C2 Deep Impact Hanshin Newcomer T1800m Y.Fukunaga Y.Yahagi
59 9/21 Delightful G8 Fujikiseki Nakayama SEISHU JUMP STAKES 3210m Y.Shirahama R.Okubo
60 9/28 Larmes de l`Ange F4 Dansili Hanshin DOTONBORI STAKES T1200m K.Matsuyama T.Takano
61 9/28 Merrymaking C3 Eishin Flash Hanshin EBISUBASHI TOKUBETSU T1200m Y.Kawada H.Shimizu
62 9/29 Hopeful Star C5 Zenno Rob Roy Hanshin Allowance D1200m A.Saito K.Nakatake
63 10/5 Sense of Wonder C4 Daiwa Major Kyoto Allowance D1800m S.Kawashima Y.Arakawa
64 10/5 Chain of Love F2 Heart's Cry Tokyo Maiden T1400m K.Miura M.Ogasa
65 10/14 Cortesia C2 Symboli Kris S. Kyoto Maiden T1800m K.Matsuyama T.Suzuki
66 10/14 Scarlet Color F4 Victoire Pisa Tokyo Fuchu Himba Stakes G2 T1800m Y.Iwata R.Takahashi
67 10/19 Ugo C2 Gold Allure Tokyo Newcomer D1600m K.Fujii R.Takahashi
68 11/2 Romanesque F2 Johannesburg Fukushima Maiden D1150m K.Sameshima Y.Arakawa
69 11/2 Puerta del sol C5 Heart's Cry Fukushima Allowance D1700m A.Saito Y.Takahashi
70 11/3 Deep Bond C2 Kizuna Kyoto Maiden T2000m R.Wada R.Okubo
71 11/9 Delightful G8 Fujikiseki Nakayama Kyoto Jump Stakes J.G3 H3170m Y.Shirahama R.Okubo
72 11/16 Remenber Memory C2 Kizuna Kyoto Maiden T2000m Y.Take S.Sasaki
73 11/16 Reine Blanche F2
Kurofune Kyoto Mochinoki Sho D1800m K.Matsuyama S.Hashiguchi
74 11/16 Contrail C2 Deep Impact Tokyo Newcomer T1800m R.Moore Y.Yahagi
75 11/17 Plique a jour F3 Earnestly Fukushima Allowance D1700m K.Samejima R.Terashima




 (C) 2005 Northhills Management. All rights reserved.